KAŞ EKİMİ

Herkesin bildiği gibi kaşlarımız bakışlarımızı etkileyen ve ifademizi belirleyen en önemli unsurdur. Herkes kalın, dolgun ve gür kaşlara sahip olmak ister. Maalesef genetik sebeplerden dolayı, geçmişte yanlış alım sonucu veya aşırı stres sebebiyle kaşlar dolgunluğunu yitirebilir ve kaşlarda azalma ya da seyrelme yaşanabilir. Kalıcı olmasa da gündelik hayatımızda özellikle bayanlar kalem yardımı ile hayal ettikleri kaşları çiziyor ve gününü bu şekilde geçiriyor, ne yazık ki zamanla bu yöntem de sinir bozucu olabiliyor. Bu sorundan ebediyen kurtulmak için okaguzellik doktorlarımıza başvurabilirsiniz.

Öncelikle uzmanımız tarafından kişinin hayal ettiği kaşlara sahip olabilmesi için ön görüşme yapılır. Daha sonra uzmanımız kişiye yakışır bir şekilde kaş ölçümünü ve çizimini gerçekleştirir. Ekilmesi gereken kök sayısına, kaşların sıklığına ve yapısına göre ekim yöntemine karar verilir. okaguzellik kliniklerinde kaş ekimi FUE veya DHI yöntemleriyle yapılır. İki yöntemde de alım işlemi aynıdır. FUE yönteminde ekim işlemi kanal açarak, DHI yönteminde ise ekim işlemi özel uçlu kalemlerle yapılır. Hastanın onayı ile işleme başlanır.

Kaş ekimi işlemi:

  • Kaş ekimi işlemi steril ameliyathanede lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir işlemdir.
  • Kaş ekimi için donör bölgesinden (iki kulak arasında kalan ense bölgesi) mikro motor yardımı ile saç kökleri tek tek alınır ve gereken alana FUE  veya  DHI yöntemleriyle ekilir.
  • Ekim sonrasında kişiye uzmanımız tarafından ilaç, şampuan ve losyon hakkında bilgi verilmektedir.
  • Ekilen kaşların tam sonucu operasyondan bir yıl sonra görülmektedir.