Diş Estetiği

Gülümsememizin dolasıyla güzelliğimizin simgesidir dişler. Kimi insan içten gülümsemesiyle hatırlanır, kimi insan gülümserken dişlerini saklamasıyla. Diş güzelliğinizi saklamadan gösterebilmeniz için okaguzellik olarak diş estetiğinde de hizmetinizdeyiz.

Dişlerde renk değişikliği, şekil ve konum bozukluğu, büyüklük gibi faktörlerden dolayı rahatsız yaşanabilir, ve bu rahatsızlık ilerledikçe dönüşü zor ve uzun süren bir sürece neden olabilir.

Dişlerde Renk Değişikliği

Herkes gülümsediğinde bembeyaz dişleri görünsün ister. Beyaz dişler sağlıklı dişlerin ilk göstergesidir. Dişlerdeki renk değişikliği dişin kendi yapısından kaynaklanabildiği gibi kişi sebepli faktörlerden de kaynaklanabilir. Kötü ağız bakımı, sigara kullanımı, aşırı çay ve kahve tüketimi, diş plağı ve diş taşı birikimi gibi faktörler kişi sebepli faktörlerdir.

Çeşitli sebeplerden oluşan bu renk değişimlerinden kurtulmanız için okaguzellik olarak size diş beyazlatma ve diş taşı temizleme hizmetleri sunuyoruz.

Dişlerde Şekil ve Konum Bozukluğu

Dişlerde genetik olarak oluşan veya çarpma gibi dişlerin zarar görmesi sonucu oluşan şekil bozuklukları, kırıklar, boşluklar, asimetrik görünüm gibi diş estetiğini bozan durumlar meydana gelebilir. Bu durumlar diş görüntüsünü etkilediği gibi dudak ve çene yapısını, konuşmamızı, yemek yememizi bile olumsuz etkileyebilir.

Dişlerdeki şekil, konum ve büyüklük bozukluklarını düzeltip estetik görünüşe sahip olmanız için okaguzellik olarak sizlere sunduğumuz diş estetiği uygulamalarından bazıları: Diş dolgusu, lamina, ortodontik tedavi, lazerle yapılan uygulamalar, implant, porselen.