GÖZ AMELİYATLARI

Göz insanların birbiriyle ilk iletişime geçtikleri organdır. Kim güzel, derin ve anlamlı bakışlara bakmadan geçebilir ki? Herkes en güzel bakışlara ve kusursuz gözlere sahip olmak ister, ama maalesef birçok fark etmediğimiz sebeplerden dolayı bunlara sahip olmayabiliriz. Örneğin; sigara, yerçekimi, güneş ışığı, kötü hava şartları, çok fazla mimik kullanma gibi faktörler göz ve çevresindeki dokuları etkiler ve yaşlandırır. Yaşlanan doku belirtileri şunlardır:

 • Göz kapakları fazlalaşır,
 • Kaşlar aşa doğru yer değiştirir,
 • Kenarlarda kırışıklıklar oluşur,
 • Göz altı torbalanmaları oluşur.

Oluşan bu doku yaşlanmalarından kurtulmanız için okaguzellik kliniklerinde göz kapağı ve göz torbası ameliyatları gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca genetik özellikler, bilgisayar başında çalışma, gözü yoracak eylemlerde bulunma ve göze alınan darbeler sonucunda görmede bozukluklar yaşanır. Gözlük kullanmak veya lens takmak zorunda kalan kişileri bu dertten korumak için uyguladığımız lazer tedavisi ile göz sağlığınızı geri kazanabilir, gözlüklerinizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

okaguzellik kliniklerinde gerçekleştirdiğimiz göz estetiği operasyonları:

 • Göz estetiği ( göz kapağı ve göz torbası ameliyatları)
 • Lazerle göz çizdirme ameliyatı

 

Göz kapağı ameliyatı

Üst kapaklarda yapılacak işlem lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Hem üst hem alt kapaklarda aynı anda gerçekleştirilen işlemler ise genel anestezi altında yapılmakta ve yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hasta ameliyat sonrasında gözleri bantlı bir şekilde taburcu olur, gözlerde kızarıklık ve şişkinlikler meydana gelebilir.

Ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Göz kapağında iz kalmaktadır, ancak dışardan bakıldığında bu iz gözükmez. Çünkü gözlerimizi açtığımızda katlanmakta olan çizgi altında kalır ve baktığımızda mevcut olan iz fark edilmez.

Göz altı torbası işlemi:

Göz altındaki işlemde ise kirpik diplerinden gerçekleştirilen bir işlem olduğu için iz çok fazla belli olmamaktadır. Bu izler ameliyattan neredeyse 1-2 ay sonra hiç fark edilmez hale gelir.

Ameliyat sonrası:

 • Morluklar ve şişkinlikler oluşur; bantlar gözün hem üst hem alt kısmındadır. Bu şekilde dışarı çıkılmaması gerekir, fakat güneş gözlüğü ile ikinci günde dışarı çıkılabilir.
 • 1 hafta sonra dikişler alınır ve yara iyileşme süreci başlar. 1 ay sonra ise göz kapağı ve göz altı tamamen oturmuş olur ve artık çok daha canlı ve dinamik bir bakış elde edilmiş olur.

Lazerle Göz Çizdirme:

 • Uzağı görme bozukluğu olan miyop, yakını görme bozukluğu olan hipermetrop ve ışığın değişik kırılması nedeniyle odak noktası oluşmamasından kaynaklanan ve görme bozukluğu olan astigmat problemlerinde, korneaya giren ışıklar doğru bir şekilde retinaya gönderilemez. Bunun sonucunda cisimlerin algılanması zorlaşır. Bu görme bozukluklarının çözümünde gözlük veya lens kullanılması gerekir. Ancak gözlük ve lens kullanılması bir süreden sonra insanı rahatsız edebilmektedir. okaguzellik kliniklerimizde uzman doktorlarımız tarafından uyguladığımız lazerle göz çizdirme ameliyatı sonrasında bu hastalıklardan ve gözlüklerinizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.
 • 18 yaşından büyük olan ve kronik bir hastalığı bulunmayan hastalarımıza muayene sonrasında lazerle göz çizdirme operasyonları yapmaktayız.
 • Lazerle göz çizdirme ameliyatlarından hastalar göz bandajıyla çıkar ve bu bandaj 1 gün gözde kalır. Ameliyat sonrasındaki ilk 3 gün çok önemlidir; gözlerin ışıktan ve tozdan korunması gerekir. İlk 3 gün gözde kızarma, bulanık görme gibi durumlar oluşabilir ancak 3 gün sonrasında bu durumlar yok olur.