İPEK KİRPİK
Antalya’da Profesyonel Hizmet

  • Profesyonel Ekip,
  • Antalya’nın En Gözde Konumunda Hizmet,
  • Güzellik, estetik ve saç ekimi hizmetleri

Bu hizmet ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız yandaki formu doldurun. Sizi hemen arayalım.

Sizi Arayalım:

""
1
Adınız ve SoyadınızAdınız ve Soyadınız
Telefon NumaranızTelefon Numaranız
Previous
Next

İPEK KİRPİK

İpek kirpik uygulaması son zamanlarda kirpiklerinin seyrek ya da şekil açısından yeterli kıvrımda, uzunlukta olmayan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri. Çünkü hem istenilen dolgunlukta kirpik eklenmesi hem de istenilen kıvrım ve uzunlukta yapılabilmesi için saf ipekten üretimi yapılan ve göz yapısına göre tek tek uygulanan bir işlemdir.

Saf ipekten hazırlanan ipek kirpikler kalınlık ve uzunluk belirlendikten sonra üst kirpiklerinize özel bir medikal yapıştırıcı ile yapıştırılarak kirpiklere istenilen form verilir. Daha doğal bir görünüm elde edilmesi için her kirpiğe farklı boyutlarda kirpik takılır. Gözlerin tamamen kapalı olarak uygulandığı bu işlem esnasında kullanılan yapıştırıcının kirpiğin düşmemesi açısından az ya da kirpik dibine ağırlık yapmaması açısından fazla olmaması önemlidir. Aynı zamanda işlem sonrasında gerekli bakımların yapılarak ipek kirpiğin kullanım süresi uzatılabilir. İpek kirpik uygulaması, uygulayan kişinin teknik bilgi birikimi olduğu sürece ve kullanılan malzemelerin kalitesi uygun olduğu sürece acıtmaz ve ağrı yapmaz. Sentetik kirpikler ve kimyasal yapıştırıcılardan uzak durulmalıdır. Bunlar kirpiklerinizde ağırlık hissetmenize ve kullanılan kimyasal yapıştırıcı nedeniyle göz kapağında reaksiyona yol açabilir.

İpek kirpik uygulamasında kullanım süresini kısaltmamanız için belirlenen zaman dilimlerinde bakım yaptırmalı, yağ bazlı temizleyicilerden kaçınmalı, mümkün oldukça kirpikleri sabun, jel ya da başka bir malzeme ile yıkamamalı, yüz üstü yatmaktan kaçınmalısınız. İpek kirpiklerin kullanım süresi dolduğunda ve dökülmeye başladığında kendi elinizle çıkarmaktan kaçınmalısınız çünkü bu kendi kirpiğinizi de yolmanıza yol açabilir. Takılan yerde çıkartabilir ya da tamamen kendi kendine dökülmesini bekleyebilirsiniz. İpek kirpik uygulaması düzenli bakımlarını yaptırıp başka bir müdahalede bulunmadığınız sürece kendi kirpiklerinizin dökülmesine sebep olmaz. İpek kirpikler tamamen çıktıktan sonra badem yağı gibi doğal besleyicilerle kendi kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz.