Liposuction

İnsanların çoğunda kendini rahatsız eden, vücudunda fazla yağlanma olan bir bölge vardır. Spor ve diyet sonrasında bile yağlanmanın kaldığı bu bölgelerden küçük bir operasyonla kurtulabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki yağ aldırma operasyonu ‘Kiloluyum, zayıflamak için yağları aldırmak istiyorum.’ gibi istekler için yapılan bir işlem değildir. Sizi rahatsız eden bölgedeki yağlardan kurtulmak için spor ve diyet yapıp yine de kurtulamadıysanız veya bölgesel yağlanmanız varsa o zaman okaguzellik kliniklerimizde gerçekleştirdiğimiz  yağ aldırma operasyonu sizin için en doğru tercih.

Liposuction Ameliyatı

  •   Liposuction denilen yağ aldırma operasyonu, fazla yağ biriken bölgelerdeki yağın kanüller yardımıyla anestezi altında alınmasıdır. Kanüllerin çapı 2-5mm, uzunluğu ise 10-45cm arasındadır. Ameliyat öncesinde okaguzellik uzmanları tarafından yapılan muayenede hastanın yağ alınacak olan bölgesine, yağların büyüklüğüne, deri dokusuna göre en uygun olan kanül boyutu belirlenir.  Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılır. Muayene sırasında uygulanacak olan anestezi çeşidine de uzmanlarımız sizin için karar verirler.
  • Anestezi uygulandıktan sonra yağ alınacak bölgeye kanüllerin girebileceği küçük delikler açılır. Kanüller bu bölgelerden sokularak içerdeki fazla yağ alınır.
  • Liposuction kadın erkek herkese uygulanabilir.

Ameliyat Sonrası

  •     Kişinin ten yapısına bağlı olmakla birlikte kanüllerin girmesi için açılan delik izleri ameliyat sonrasında 1 hafta içerisinde iyileşmeye başlar, birkaç ay sonra hiçbir şekilde belli olmaz.
  •      Ameliyat sonrasında takılan korseyi ilk 4 gün hiç çıkartmadan kullanmanız iyileşme süreci için çok önemlidir.  4 gün sonrasında iyileşmeye dikkat edilerek korsenin ara sıra çıkartılarak kaç gün daha kullanılacağına doktorumuz sizin için karar verir.
  •     Liposuction sonrasında ciddi ağrı beklenmez.
  •     Ameliyattan sonra şişliklerin inmesi yaklaşık 3 ay sürmektedir.