MEME BÜYÜTME OPERASYONU

Yeni bir vücut hissi, özgüveninizi kuvvetlendirmek ve tazelenmiş bir dış görünüş için okaguzellik olarak hizmetinizdeyiz.

Meme büyütme nedir?

Günümüzde birçok estetik ameliyatları gibi meme büyütme operasyonları da kadınların ilgisini bir hayli çekmekte. Kadınların göğüslerinin büyüklüğünde değişiklik istemesi oldukça sık rastlanan bir durumdur.

Meme dokusunun yeteri kadar gelişmemesi, gelişmiş olan meme dokusunun aşırı kilo alma veya verme sebebiyle küçülmesi veya emzirme sonrası göğüste oluşan sarkmalara maruz kalması gibi sebepler göğüs ölçülerini ve sıkılığını etkileyebilir. Bu durumda meme büyütme operasyonları yapılır.

Göğüsleri küçük olan kadınlar operasyonda takılan silikon ile göğüslerini büyütebilirler.

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın var olan meme dokusu, şekli ve ölçüleri, hastanın elde etmek istediği ölçü göz önüne alınarak bir yol çizilir. Hastanın bireysel özelliklerine göre yapılan bu planlama sonrasında hangi tip ve hangi boyutta silikonun daha uygun olduğuna ve bu silikonun hangi seviyeye yerleştirileceğine karar verilir.

Bu işlem meme büyütme olarak bildiğimiz estetik dokunuşlarla elde edilen göğüsün şeklini, boyutunu ve dolgunluğunu arttırmak amacıyla gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir, ve dikkate alınması gereken bir takım tıbbi kurallar bulunmaktadır. Bu nedenle kişinin istekleri dikkate alınsa da ameliyatın başarılı olması ve doğal sonuçlar elde edilmesi için bu kurallar plastik cerrahlar tarafından öncelikle göz önünde tutulur. Her ameliyatta olduğu gibi hasta güvenliği ve tüm dünyada takip edilen tıbbi kurallar biz uzman cerrahlar için çok önemlidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için, vücudunuzun büyümesi tamamlanmış olmalıdır. Biz bu işlemi 18 yaş altındaki bireylerde gerçekleştirmiyoruz.

 

Silikon Şekli

Daire veya anatomik (gözyaşı damlası) şeklinde olan silikonları tercih edip etmemek kendi elinizde, dilediğiniz şekli kendiniz tercih edebilir doktorumuz ile karar verebilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatında hangi kesi ile ameliyat yapmaktayız?

Meme büyütme ameliyatı çeşitli bölgelerden kesilerek yapılması mümkündür.

Örneğin:

  • Meme altında oluşan kıvrım bölgesi (4-5cm)
  • Meme ucu çevresinden (yarım daire)
  • Koltuk altı

Kişiye göre üç yöntemi uygulamamız mümkün; fakat kaymanın engellenmesi, doğal görünüm sağlamak ve ameliyat sonrasında izlerin belli olmaması amacıyla biz çoğunlukla meme altındaki kıvrım bölgesini tercih ediyoruz.

 

Meme büyütme operasyonunda silikon nereye yerleştirilir?

  • Kas üzerine
  • Kas altına

 

Meme büyütme operasyonu ne kadar sürer?

Meme büyütme operasyonu kişiden kişiye ve müdahaleye göre değişkenlik göstermektedir, ortalama 1-2 saat sürer.

 

Meme büyütme operasyonundan sonra iz kalır mı ?

Her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme operasyonu sonrasında kesi yerleri bir miktar belli olabilir, bu kişiden kişiye değişmekte. Zaman içinde hastanın da yara iyileşme potansiyeliyle de bağlantılı olarak bu izler hemen hemen kaybolur.

 

Meme büyütme operasyonu sonrası ne zaman gündelik hayatıma dönerim?

Genellikle meme büyütme operasyonundan 3-5 gün sonra hastalar normal gündelik hayatlarına dönerler. Ağır spor ve aktiviteler için 2-3 hafta geçmek zorundadır.

Asimetri:

Birçok kişide az da olsa göğüslerde asimetri mevcuttur, büyük asimetri bozukluklarında iki farklı silikon ile meme büyütme operasyonu yapmaktayız.