PRP
Antalya’da Profesyonel Hizmet

  • Profesyonel Ekip,
  • Antalya’nın En Gözde Konumunda Hizmet,
  • Güzellik, estetik ve saç ekimi hizmetleri

Bu hizmet ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız yandaki formu doldurun. Sizi hemen arayalım.

Sizi Arayalım:

""
1
Adınız ve SoyadınızAdınız ve Soyadınız
Telefon NumaranızTelefon Numaranız
Previous
Next

PRP (Platelet Rich Plazma)

PRP dediğimiz uygulama, Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. Hücresel tedavi anlamında uygulanan işlem, kişinin kendinden alınan kanın santrifüj edilerek yani özel bir işlem uygulanarak plazmanın ayrıştırılmasıdır. Kemik ve yumuşak doku iyileşmesinin uyarılmasında ve hızlandırılmasında yeni bir biyoteknolojiyi temsil etmektedir. Aktifleştirilmiş, artırılmış trombositler önemli ölçüde büyüme faktörleri üretir. Böylelikle derinin içerisine salgılanan özel sıvı, kök hücrelerin çoğalmasını, harekete geçmesini sağlar. Dolayısıyla dokuda yenilenme ve onarım hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Zamanla kişide azalan kolojen, elastik lifler ve yapısal bozuklukların ortaya çıkması ile saç dökülmeleri, cilt yıpranmaları gözlemlenir ve PRP işlemi elde edilen plazmalar ile zengin hücre yenilemesi gerçekleştirerek kolojen artırımı, elastik liflerin aktifleşmesi, doku onarımı sayesinde yapısal bir yenilenme gerçekleştirir.

Sağlık sektöründe birçok alanda kullanılan PRP işlemi Oka Union bünyesinde saç dökülmesi tedavisinin yanı sıra cilt bakımında da uygulanmaktadır. Saç dökülmesi tedavisinde tek başına da uygulanırken saç ekiminde etkiyi güçlendirmek adına PRP uygulaması önemli bir destek faktörüdür. Aynı şekilde cilt bakımında cildin zamanla kaybettiği canlı görünümü geri kazandırması, meydana gelen kırışıklıkların açılması ve oluşmuş çöküntü, leke gibi iyileşmesi uzun süren hasarların düzeltilmesi yönünde uygulan işlemin geri dönüşleri dokuda meydana gelen hızlı yenilenme sebebiyle oldukça başarılıdır. Kısa süren ve acısız olan bu tedavide vücuda kan dolaşımı ile pıhtı hücresi dağılımının PRP ile hızlandırılması ve platetlerin yoğunluğu sebebiyle daha çabuk geri dönüşler alınır ve onarım aşaması ilk seanstan gözle görülür şekilde gerçekleşir. PRP yönteminde en önemli nokta, kişinin kendisinden alınan kanın hiçbir ek madde içermeden yine kişinin kendisine enjekte edildiği için alerjik risk barındırmamasıdır. Ayrıca otolog kandan santrifüj edilerek elde edildiğinden güvenilirdir ve HIV ve hepatit gibi bulaşıcı hastalıklardan arındırılmıştır.