SAÇ EKİMİ

Hepimiz aynaya baktığımızda bizi memnun eden saçlarımızı görmek isteriz. Saç tararken elimize dökülen saçlar, yastığımızın, kıyafetlerimizin üzerine dökülmüş saçlar kişinin moralini bozar. Saç yenilenmesinden kaynaklanan saç dökülmesi normaldir ancak günümüzde genetik faktörlerden, stresten, kimyasallardan kaynaklanan saç dökülmesi miktarı artmaktadır ve bunun sonucunda saçlarda seyrekleşme hatta kelleşme meydana gelmektedir.

Saç ekimi FUT ve FUE yöntemleriyle gerçekleştirilir. FUT yöntemi ilk bulunan yöntemdir ve operasyon sonrasında saç ekimi yapıldığı belli olmaktadır; bu sebeple günümüzde FUT yönteminin kullanımı oldukça azalmıştır. Kliniğimizde daha doğal ve etkili bir sonuca ulaşabilmek için son teknik olan FUE yöntemini kullanıyoruz.

Nakledilen saç hangi bölgeden alınır?

Saç yapısı, rengi, şekli ve dökülme oranı kişiden kişiye değişmektedir. Ancak değişmeyen tek şey iki kulak arasında bulunan ense bölgesindeki saçların hiç kimsede dökülmemesidir. Saç ekiminde donör bölge denilen ense bölgesi genetik olarak hormonlardan etkilenmez ve dökülmez. Bu nedenle saç ekiminde, ekilecek saç kökleri ense bölgesinden homojenlik sağlanacak şekilde tek tek alınır, ve gerek duyulan kelleşmiş bölgelere yine homojenlik sağlanarak tek tek ekilir.  Ense bölgesinin yeterli olmaması durumunda sakaldan da kök alınıp ekilebilir.

Saç ekimi herkese yapılabilir mi?

Saç ekimi lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Bu nedenle anesteziye engel oluşturacak ciddi sağlık sorunu olmayan, donör bölgesi verimli olan ve 18 yaşından büyük olan kadın erkek herkese saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekim Öncesi

Ekim öncesi muayene sırasında doktorlarımız doğal görünüm sağlayacak saç çizgisini çizer. Hastanın onayı alındıktan sonra ekilecek kök sayısına karar verilir.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi Nedir?

Saç ekiminde son teknoloji olan FUE yöntemi alım ve ekim işlemlerinden oluşur. Lokal anestezi ile uyuşturulan donör bölge dediğimiz ense bölgesinden saç kökleri mikro motor kullanılarak tek tek alınır, ve özel solüsyon içerisinde verim kazanacak şekilde bekletilir. Alım işlemi yapılırken sonrasında doğallık sağlaması için kökler homojen olarak alınır, çünkü kökler tek bir bölgeden alınırsa o bölgede kellik oluşur. İstenilen sayıda kök alımı bittikten sonra alınan bu köklerin ekim işlemine geçilir. Kafa bölgesinin üst kısmına ve kulak üstü kısımlarına solüsyon içerisinde bekletilen kökler yine homojenlik sağlayacak şekilde tek tek ekilir.

Saç Ekim Sonrası

Operasyon sonrasındaki gün muayene yapılır ve sonrası için uygulanması gereken bakımlar hastaya anlatılır. Ameliyat sonrası bakımlar sürecin hızlanması ve daha etkili sonuç alınması için çok önemlidir.

FUE yöntemiyle saç ekimi sonrasında saç ektirdiğinizi kimse farketmeyecek!

Son teknolojiden yararlanarak kullanılan mikro motorlar sayesinde ekim izleri kısa sürede yok olur ve işlem sonrasında kimse saç ektirdiğinizi farketmez. Saç ekiminde kullanılan yöntem kadar ekimi yapan uzman da çok önemlidir. Kliniğimizde ekim işlemini saç ekiminde yılların tecrübesine sahip uzman doktorlarımız gerçekleştirmektedir.